EGE’NİN GİZLİ KÖYLERİ TURU 30 TEMMUZ – 1 AĞUSTOS 2021

2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI EGE TURU

Arkadaşlarınızla Paylaşın

 EGE’NİN GİZLİ KÖYLERİ TURU

30 TEMMUZ – 1 AĞUSTOS  2021

2 GÜN 1 GECE

500 TL

ÇELEBİ TRAVEL
TEL: 0 282 651 59 14
GSM: 0 542 274 77 99
GSM: 0 537 513 04 81
www.celebitravel.com

TUR HAREKET NOKTALARI;

19:20  KAPAKLI KAVLER SURAĞI
19:35  ÇORLU ORİON AVM ÖNÜ
19:40  ÇERKEZKÖY ESKİ OTOGAR ÖNÜ 
20:30  ÇORLU ESKİ KIZ MESLEK ASRKASI
21:10  TEKİRDAĞ SAHİL YOLU TRUVA ÖNÜ

1.GÜN: 30 TEMMUZ CUMA: ÇORLU; 

Siz değerli misafirlerimiz ile Belirtilen noktalarda buluştuktan sonra ÇELEBİ TRAVEL  araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN: 31 TEMMUZ 2021 CUMARTESİ: GERMİYAN KÖYÜ-BARBAROS KÖYÜ-BADEMLER KÖYÜ-ŞİRİNCE- İZMİR - SAAT KULESİ- KIZLARAĞASI HANI

Sabah saatlerinde kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye’de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan  Germiyan Köyü’nü gezeceğiz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların ciçek motiflerle boyanmış olduğunu göreceksiniz. Sonrasında Türkiye’de ilk temalı festivali olan Oyuk (Korkuluk Festivalini) gerçekleştiren Barbaros Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Hem bu korkulukları göreceğiz hem de çat kapı evi yazan bir köy evininin kapısını çalıp eve konuk olacağız. Ardından Susuz Yaz filminin çekildiği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığın 2012 yılında yaptığı yarışmayı kazanan Türkiye’nin en temiz köyü, ülkemizin tiyatrosu olan ilk ve tek köyü Bademler köyünü gezeceğiz.Daha sonra Eski bir Ortodoks köyü olduğu zamanlardaki ismi Çirkince’dir. Sakinlerinin bu ismi, yabancıların rahatsız etmemesi ve köylerinin güzelliğinin bozulmamasını istedikleri için verdiği söylenmektedir. Şirince ismi dönemin Valisi Kazım Dirik tarafından köyün güzelliği göz önüne alınarak verilmiştir. Şirince Köyü, dağın tepesinde konumlandığı için ziyaretçilerine çok hoş bağ ve şeftali bahçesi görünümü sunmaktadır. Bu güzel yerlerde siz değerli misafirlerimize öğle yemeği ( EKSTRA ) için serbest zaman veriyoruz. Molamızın ardından.Konak ilçesinde bulunan İzmir saat kulesinde fotoğraf molası verildikten sonra Kızlarağası hanı'na doğru hareket ediyoruz.İzmir’deki hanların en büyüğü ve en görkemlisidir. Anıtsal bir özelliğe sahip olduğu gibi, mimari özelliği bakımından tek örnek olması Osmanlı haAnları arasında ona özgünlük kazandırmaktadır. Alışveriş yapmak, çay veya kahve içmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz .Doyasıya zaman geçirdikten sonra İzmir merkezde bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.İZMİR  


3.GÜN: 1 AĞUSTOS 2021 PAZAR : AYVALIK-CUNDA ADASI 

Otelde alınan açık büfe kahvaltının ardından ayvalıkta bulunan Tekne turumuzu (ekstra) gerçekleştirmek üzere Ayvalığa gidiyoruz.“Muhteşem turumuz 11:30 gibi teknemizin Ayvalık‘tan kalkması ile başlar. Teknemiz gideceği ilk ada olan incirli adasına doğru yol alırken tekne personelimiz size adalar  ve çevre ile ilgili bilgiler vermeye başlamıştır bile.. İlk adamız olan İncirli adasının koyuna vardığımızda saatimiz 13:00 gösteriyor olur. Balıklar ve doğa ile iç içe olduğunuz bu koyda yüzme molası verilecek ve dilerseniz denize girme fırsatı bulacaksınız. Deniz keyfinden sonra yemek servisimiz başlayacak;  Yörenin meşhur Papalina Balığı, Çoban Salatımız ve Makarnadan oluşan menümüz ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Bu sırada Teknemizde sizler için hazırladığımız Dans Yarışmaları, Canlı Müzikler, Animatörler eşliğinde Aktiviteler ile keyfinize Keyif Katacağız. Bu adadan sonra bir diğer adamız olan Muhteşem güzellikteki Akvaryum koyuna hareket edeceğiz. Kaptanımız bu koyun güzelliğini yaşamanız için yine yüzme molası verecek..  Bu muhteşem Koydan ayrılıp Ertunç Koyuna geçip bir süre burada mola verdikten sonra Cunda Adasına doğru teknemiz yol almaya başlayacak Bu esnada Yaz ayının vazgeçilmez meyvesi Karpuz ikramımız Yaklaşık bir saat Cunda Adası’nda Serbest zaman veriyoruz. Adada Arnavut kaldırımlı taş sokaklarda dolaşabilir ve bol bol fotoğraf çekinebilirsiniz.CUNDA adasındaki gezimizi tamamlayıp tahmini 18:30-19:00 saatleri arasında bizi bekleyen aracımıza binerek Çorlu’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz.Bir Sonraki ÇELEBİ TRAVEL turumuzda görüşmek  Dileğiyle Vedalaşıyoruz.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Turizm Paket Lüks Otobüslerle Ulaşım (Mercedes Travego)
*Araç İçi İkramlar (sıcak,soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre Gezileri
*1 Gece Y.P Otel Konaklama (akşam yemeği + sabah kahvaltısı)
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber Eşliğinde 
*1618’Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası (tur süresince)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Tüm Öğle Yemekleri
*Tüm Yemekte Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*Müze Ören Giriş Ücretleri

ÖDEME:

*Kredi Kartı Tek Çekim: 500 TL
*Bonus-World Kartlarına 2-6 Taksit Arası:515 TL

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI; 
 Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

ÖNEMLİ NOTLAR:
*Turun hareket tarihinden (7) gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. 
*Tur öncesi ve tur esnasında Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan (2) gün önce tur kalkış saatini, buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. 
*İptaller son (7) güne kadar yapılmaktadır.
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Bilette belirtilen seri no’ya göre koltuk düzenlemeleri yapılmaktadır. Araçlarda bulunan (3 ve 4) numaralı koltuk rehber ve personele aittir.
*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. (0–6) yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ÇELEBİ TRAVEL sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

*Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı bulunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberimiz tarafından yapılacaktır.

*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
*Tur esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı personellerimize  bildirmeniz gerekmektedir.

*0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. Çocuk getirecek olan misafirlerimiz tarafımıza bilgilendirmeleri rica olunur.

İptal - İade Şartları

* Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı Konaklamalı turlarda hareket tarihinden (7) gün, Günübirlik turlarda ise hareket tarihinden (3) gün öncesine kadar ÇELEBİ TRAVEL’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ÇELEBİ TRAVEL misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

 

 

 

TUR GENEL TANIMI

2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI EGENİN GİZLİ KÖYLERİ TURU
Gezilecek Yerler:

GERMİYAN KÖYÜ-BARBAROS KÖYÜ-BADEMLER KÖYÜ-ŞİRİNCE- İZMİR - SAAT KULESİ- KIZLARAĞASI HANI - AYVALIK-CUNDA ADASI

Geceleme: 2 GÜN 1 GECE
Konaklama: YARIM PANSİYON
500.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 14

+90 542 786 77 99

info@celebiturseyahat.com

 
© 2018 Çelebi Travel Seyahat Acentası
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp